Projekt "Vaccinate, do not hesitate! "

NAWA logo

NAWA interwencyjne

Grant Interwencyjny NAWA, 2021 rok
„SZCZEPIENIE BEZ WAHANIA!
Opracowanie opartych na wykorzystaniu mediów społecznościowych wskazówek
do kampanii zachęcania studentów studiów na kierunku Pielęgniarstwo do otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19 jako jedna z kluczowych metod powstrzymania pandemii.
Współpraca z Dublin City University.
Całkowita wartość Grantu: 127 320,00 PLN
Kierownik Grantu: prof. dr hab. Joanna Gotlib

Zakład Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu otrzymał fundusze z NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej na realizację międzynarodowego grantu badawczego. Projekt będzie realizowany we współpracy z Prof. Marcia Kirwan ze School of Nursing and Human Sciences Dublin City-University DCU. Ze strony Wydział Nauk o Zdrowiu WUM w pracach wezmą udział naukowcy z Zakład Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu Warszawski Uniwersytet Medyczny pod kierunkiem Prof. Joanna Gotlib.

Projekt "Vaccinate, do not hesitate!" dotyczy opracowania założeń do przyszłej kampanii na rzecz zdrowia i szczepień. Rezultatem projektu będzie opracowanie katalogu dobrych praktyk mających zastosowanie w przygotowywaniu efektywnych kampanii w social media dotyczących szczepień skierowanych do młodych ludzi, głównie studentów pielęgniarstwa.

Celem Programu "Granty Interwencyjne NAWA" jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

Projekt "Vaccinate, do not hesitate!" uzyskał finansowanie w kwocie 127 320 PLN i potrwa od 1 września 2021 do 1 września 2022.